En ting er sikkert du skal op på en højere lukketid, især det sidste billede bærer præg af at være uskarpt.
Dine billeder er langt fra udbrændt og der kunne nemt være mere lys i dem generelt. Hvis du syntes den ene side er for mørk så kan du evt. få en til at holde et stykke hvidt papir lige uden for billedet. Det vil sende noget af lyset fra vinduet tilbage på modellen.
Hvis billederne er kornet er det fordi din iso er blevet for høj. Indstil kameraet på manuel og prøv dig frem. Iso skal du ikke sætte så højt hold den så lav som muligt. Sæt din lukke tid til noget du er sikker på at kunne holde stille. Tommel fingerregel siger samme som din brænde vide. Altså hvis du skyder på 50mm så brug 1/50 sekund eller meget gerne hurtigere. Din blænde kan fint være mindre end den du har brugt i disse billeder.
Pas også på med at have lys tændt i lokalet da det giver dit et gulligt skær på baggrunden og noget af modellen. Det er aldrig godt at få blandet forskellige lyskilder.