Hej, mit windows xp pro har lige fået blue screen of death. Så jeg vil prøve at reperaer, men hvordan gør jeg dette, når jeg putter cd'en i, trykker f8 i starten og kommer til skærmen med mulighederne og at installere windows, reperaer og annulere, når jeg så trykker R går den ind i noget hvor jeg skal skrive nogen commands, hva er commanden for at reperaer windows, hva skal jeg skrive... takker

reperaer windows xp
-
-
Gad også vide hvad man skal skrive der
Ikke fordi jeg har det samme problem men har haft det samme problem et par gange..
-
Reparationfunktionen forudsætter at du under installatonen har sagt at du vil oprette en reparationsfil/mappe
Har du ikke gjort det kan du ikke repareree windows.
-
det spørg den sku da ikke om gør den?
-
Quote
Originally posted by Humpeligimp
Reparationfunktionen forudsætter at du under installatonen har sagt at du vil oprette en reparationsfil/mappeHar du ikke gjort det kan du ikke repareree windows.
Det er noget vrøvl!
Her er en virkelig god guide til en XP repair install.
LÆS GUIDEN GRUNDIGT, inden du går i gang...
http://www.michaelstevenstech.com/XPrepairinstall.htm -
Har du fået det til at virke Sunshine?
-
har ikke lige fået prøvet endnu?
http://img71.imageshack.us/my.php?image=unavngivetln4.jpg
nogen der kan tyde dette og forklare hva det betyder, skyder selv på min psu
-
-
takker for hjælpen
-
Fik du det til at virke?
-
Det mig sunshine, hvordan fanden findr jeg ud af hva problemet er, jeg har et asus a8n sli bundkort og der er ikke noget udma kabel så vidt jeg ved sat til hdd, der er kun sat et tyndt rødt kabel på ca 2cm til, og så kabel fra psu, det røde kabel ikke ikke udma vel?