Billeder Uge 45: By / By-liv

  • Hej...


    er de de 2 billeder så, jeg lovede godt nok at være med, fik også taget et billede.. men kom sent hjem, og faldt i søvn på sofaen og vågnede kl lort i nat.. så beklager..


    _WHAT_
    [Blocked Image: http://i13.photobucket.com/albums/a256/angelus84/IMG_0128.jpg]


    |Henrik|
    [Blocked Image: http://i13.photobucket.com/albums/a256/angelus84/oldop8.jpg]




    WHAT, super fedt billede, gode farver/stemning i billede...
    der er ikke meget mere at sige til den hehe.
    EDIT: Syntes måske, når man kigger lidt nærmer på billede, at det er en skam, du ikke lige har toppen med fra de 2 første lygtepæle, dem man "møder" først nede fra..


    Henrik, Igen, fed stemning i billede, der mangler bare lidt en gammel Ford A eller noget så havde den været perfekt ;)

  • Tak for kommentaren Toby. :)
    Desværre kører der ikke så mange veteran biler mere, så dette var lidt svært. ;)



    _WHAT_


    Man bliver virkelig trukket helt ind i billedet når man kikker på focus punktet, og øjnene ledes ind i billedet, super flot. :9xo

  • _WHAT_
    På trods af, at gågaden i Herning er et af de mest døde og kedelige steder, så viser du den her fra sin absolut bedste side. Du har fået noget frem, som mange mennesker ikke ville se hvis de selv var der.


    Jeg er ret vild med dit billede - der er virkelig noget specielt over det.


    |Henrik|
    Jeg er overbevist om, at din redigering er med til at "redde" billedet. Det skal forstås på den måde, at billedet på ingen måde havde været det samme hvis du ikke havde redigeret som du har. Som Toby havde jeg også gerne set en veteranbil eller måske en gammel cykel i billedet - så kan du ik lige skaffe det? :))


    Men det er bestemt ikke det værste jeg har set fra dig ;)

  • Tak for kommentaren til dig også Burger, ja jeg vil give jer ret i at en gammel genstand havde pyntet i billedet, men det var der desværre ikke på det tidspunkt hvor jeg endelig havde tid til opgaven.