Et enkelt skud af en plasma-kugle. Giv kritik.

Plasma
-
-
Jamen den er da flot og rund. Selv lavet den ?
btw skal du ikke have ny avatar nu når du ikke er "crew" mere ? Så kunne du jo lave noget med din kugle der
-
Synes ikke der er ret meget i billedet.
Det er selvf. også et svært motiv at fange. Lavt lys, konstant bevægelse osv.Men for at billedet skal fange, mener jeg der skal en større grad a lys til - eller også skal du måske tættere på.
-
Grill --> Du siger noget der.. havde jeg slet ikke lagt mærke til. Fixer det lige.
Carlsen --> Tænkte det egentlig godt - har et par mere, men der synes jeg der er for meget lys nemlig.
EDIT: Nyt billede tilføjet.
-
Nummer to billede er bedre.....Hvad sker der hvis du har endnu længere lukketid?
-
Motivet er godt, har også selv en. Men synes ikke selve billedet er specielt godt. Kvaliteten er lidt i bund (skarphed) og synes du har taget den fra en forkert vinkel.
-
Quote
Originally posted by Boris
Nummer to billede er bedre.....Hvad sker der hvis du har endnu længere lukketid?Så ser det ud som på nedenstående billede.. Det bliver alt for lyst - kuglen lyser nemlig en del op.