Hej.
Jeg har for nyligt købt et "Graphics HD5870 850M 2GB DDR5 HDMI Eyefinity", da mit tidligere kort er gået istykker. Mit problem ligger i at efter jeg fik monteret gfx i mit kabinet, kan jeg ikke koble på min SyncMaster 959NF skærm.
Jeg er ikke specielt teknisk anlagt, men udgangene på grafikkortet er 6 mini displayport. Jeg har også fået tilhørende kabel, som hedder bizlink, der kan sættes i porten og så skulle den anden ende passe i mit skærmstik, men det gør det ikke. Nogle der ved hvor jeg kan finde sådan et stik/omformer? Håber det giver lidt mening.
Grafikkortet jeg har købt er fra dette link http://www.proshop.dk/ShowProd…x?uid=60014&prodid=334104
Ved ikke om det giver meget mening, men jeg brænder efter at kan få koblet skærmen til, så jeg kan afprøve mit nye kort.