gaming PC

  • jeg har ikke valgt noget kabinet endnu, men så bliver det bare CM 690 II Advanced hvis det er fint nok? eftersom det er det billigste


    der står at de laver nye tilbud den 25. måske man skulle vente og se hvad de har at byde på der? ikke fordi det her ikke ser rigtig godt ud men kan jo være der kommer noget helt specielt op der?

  • Quote

    Oprindeligt indlæg af Jonas
    jeg har ikke valgt noget kabinet endnu, men så bliver det bare CM 690 II Advanced hvis det er fint nok? eftersom det er det billigste


    der står at de laver nye tilbud den 25. måske man skulle vente og se hvad de har at byde på der? ikke fordi det her ikke ser rigtig godt ud men kan jo være der kommer noget helt specielt op der?


    Det er et rigtig godt kabinet.

    Asus Rampage II Extreme
    Core i7 920 D0, Silverstone 1200W
    6GB Kingston HyperX 1866mhz, T24 Black Rose
    EVGA GTX 570 Superclocked, Creative Extreme music, Raven 02 LE
    G510, Quick Heavy, MX-518, G500
    F3 500GB, WD B 500GB
    H70

  • perfekt :) tak for det!


    hvis jeg nu går hen og bliver lidt nærig og pengene ikke holder så vil den billige computer du linked til tildiger til 5k plus de ekstra ændringer med kabinet ram og CPU køler sagtens kunne tage nogle spil i høj opløsning og i hvert fald wow ikk´?

  • hehe okay så trækker jeg det lige lidt. håber bare ikke der går en mådes tid, for skal bruge en comp snart :)


    men så kan det godt være at jeg kommer her ind igen og spørger tilråds om de nye ting hvis i er friske på at hjælpe en newb lidt igen :)


    og ThyzoN hvis du er rigtig vild så smider du lige et forslag op på den her tråd med en comp med de nye ting i når de engang kommer :D men er måske lidt for krævende af mig hehe ^^